Wpadka Bayernu Monachium na własnym boisku! Tylko remis z Borussią Moenchengladbach [WIDEO]

Bayern Monachium nie dał rady pokonać Borussii Moenchengladbach. Mistrzowie Niemiec na własnym boisku zremisowali 1:1.
Bayern od pierwszego gwizdka szukał okazji do strzelenia gola. W 11. minucie mocny, a jednocześnie niecelny strzał z dystansu oddał Joshua Kimmich. Później Kingsley Coman przedryblował kilku rywali, ale nie zdołał wykończyć indywidualnej akcji.
W 19. minucie mecz na chwilę został przerwany. Wszystko z powodu aktywisty, który wtargnął na boisko i chciał przypiąć się do bramki.
W 32. minucie Sadio Mane trafił do siatki Yanna Sommera. Gol Senegalczyka jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
W końcówce pierwszej połowy Borussia wyprowadziła jeden, ale za to zabójczo skuteczny cios. Marcus Thuram otworzył wynik meczu, pokonując Manuela Neuera.
Bayern od początku drugiej połowy próbował doprowadzić do remisu. Znakomicie między słupkami spisywał się jednak Sommer. Choćby w 62. minucie bramkarz Borussii dwukrotnie powstrzymał Sadio Mane, chwilę później zatrzymał również szarżującego Leroya Sane.
Zawodnicy monachijczyków dwoili się i troili, ale Sommer wyczyniał cuda między słupkami. Na kwadrans przed końcem golkiper miał na koncie trzynaście skutecznych interwencji.
W 78. minucie Jamal Musiala oddał strzał głową, po którym piłka oczywiście wylądowała w rękawicach Sommera. Dopiero w 83. minucie Szwajcar musiał skapitulować. Wtedy do remisu doprowadził Leroy Sane.
W końcówce meczu Sommer ratował "Źrebaki" przed porażką. W 89. minucie bohater tego meczu obronił strzał Serge'a Gnabry'ego. W doliczonym czasie gry zatrzymał również Matthijsa de Ligta. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Bayern nadal pozostaje liderem tabeli, za to Borussia zajmuje szóste miejsce.
Sommer zakończył to spotkanie z dorobkiem dziewiętnastu udanych interwencji. Dzięki temu Szwajcar pobił rekord Bundesligi.
Adam Kłos27 Aug 2022 · 20:26