Wpadka Lille w pierwszej kolejce Ligue 1! Mistrzowie Francji zgubili punkty z Metz [WIDEO]

Ekipa Lille rozpoczęła nowy sezon Ligue 1 od straty punktów. Obrońcy tytułu mistrzowskiego zremisowali 3:3 z Metz.
Spotkanie rozpoczęło się tak, jak można się było tego spodziewać. W pierwszych minutach to "Mastify" kontrolowały grę. Wynik meczu otworzył Sven Botman, który wykorzystał podanie Yusufa Yaziciego.
Później mistrzowie Francji kompletnie się pogubili, stracili kontrolę nad wydarzeniami w meczu. Najpierw do remisu doprowadził Fabien Centonze. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Metz zapewnił Matthieu Udol.
W drugiej połowie Centonze skompletował dublet. Boczny obrońca popisał się niesamowitą akcją indywidualną.
Wszystko układało się po myśli Metz. W 56. minucie niezwykle nieodpowiedzialne zachował się jednak Kiki Kouyate. Malijczyk brutalnym wślizgiem zaatakował rywala i wyleciał z boiska.
Zespół Lille chciał natychmiast wykorzystać grę w przewadze. Po kilkudziesięciu sekundach od tego zdarzenia do siatki trafił Benjamin Andre. Jego gol nie został jednak uznany z powodu zagrania ręką.
"Mastify" jednak wciąż napierały i udało im się doprowadzić do remisu. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Jonathana Ikone. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił niezawodny Burak Yilmaz. Lille jednak nie starczyło czasu, aby wywieźć z Metz komplet punktów.
Adam Kłos08 Aug 2021 · 18:55