Wpadka Niemców! Tylko Neuer w dobrej formie [VIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Reprezentacja Niemiec po słabej grze przegrała w towarzyskim meczu z Austrią 1:2. Na kilkanaście dni przed rozpoczęciem mundialu Joachim Loew ma o czym myśleć.
Wydarzeniem meczu był powrót do gry Manuela Neuera, który niemal cały sezon spędził na leczeniu kontuzji stopy. Choć bramkarz Bayernu ostatni mecz rozegrał w połowie września, to przeciwko Austrii udowodnił, że Loew nie myli się szykując go na pierwszego bramkarza podczas mistrzostw świata. Neuer bronił pewnie, popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i świetnym refleksem. W znakomitym stylu obronił zwłaszcza strzał Floriana Grillitscha.
Występ Neuera był jedynym powodem optymizmu dla Loewa. Selekcjoner mistrzów świata oszczędził kilku podstawowych piłkarzy, a ich zmiennicy nie pokazali niczego godnego uwagi. Co prawda już w 11. minucie gola strzelił Mesut Ozil, ale później lepsze wrażenie sprawiali Austriacy, którzy z dużą determinacją dążyli do zwycięstwa i wykorzystywali niepewną grę niemieckiej defensywy.
Osiem minut po przerwie do wyrównania doprowadził Martin Hinteregger, któremu świetnie dośrodkował z rzutu rożnego David Alaba. W 69. minucie decydującego gola strzelił Alessandro Schopf. Loew chciał zmienić obraz gry dzięki zmianom - na boisku pojawili się m.in. Leon Goretzka, Marco Reus i Mario Gomez - ale w końcówce mistrzowie świata nie potrafili poważniej zagrozić bramce gospodarzy.
Dla Austriaków to wyjątkowy sukces - z Niemcami wygrali pierwszy raz od 1986 roku!
Kamil Kaczmarek02 Jun 2018 · 21:40