Wstydliwa porażka Realu Madryt w Lidze Mistrzów! Zdziesiątkowany Szachtar upokorzył "Królewskich" [WIDEO]

Za nami pierwsze środowe mecze Ligi Mistrzów. Real Madryt doznał sensacyjnej porażki. "Królewscy" zostali upokorzeni przez Szachtar Donieck. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.
Szachtar Donieck do dzisiejszego starcia przystąpił znacznie osłabiony. W ekipie Luisa Castro zabrakło siedmiu podstawowych zawodników, którzy zmagają się z koronawirusem. Real Madryt za to przystąpił to rywalizacji bez Ramosa, Hazarda czy Carvajala. Na ławce wylądował Karim Benzema, a w wyjściowej jedenastce znalazł się Luka Jović.
Pierwsza połowa starcia zdecydowanie należała do... przyjezdnych. Real grał w sparingowym tempie i mógł zostać za to ukarany już w 14. minucie. Marlos pędził na bramkę "Królewskich", ale Courtois pokazał najwyższe umiejętności i obronił groźne uderzenie.
Szachtar ciągle przeważał, a mistrzowie Hiszpanii nie mogli wyrwać się z letargu. W 29. minucie padła pierwsza bramka. Tete był niepilnowany w polu karnym i uderzył tuż przy słupku.
Błyskawicznie mógł odpowiedzieć Jović, ale zmarnował stuprocentową okazję. Niewykorzystana sytuacja zemściła się po kilku minutach. Tym razem Varane trafił do własnej siatki. Defensor niefortunnie interweniował w polu karnym.
"Królewscy" grali koszmarnie. W ataku nie byli w stanie stworzyć nic kreatywnego, a w defensywie popełniali szkolne błędy. Efekt był taki, że jeszcze przed przerwą przyjezdni zdobyli trzeciego gola. Składną akcję wykończył Solomon i Real do szatni schodził przy wstydliwym wyniku 0:3.
W przerwie Zidane dokonał jednej zmiany. Benzema zastąpił Rodrygo i "Królewscy" powoli zaczęli wracać do gry. Sygnał do odrabiania strat dał Modrić. Chorwat popisał się kapitalnym uderzeniem z około 25 metrów.
Po chwili Szachtar mógł zamknąć mecz, ale futbolówka minimalnie minęła słupek. W 59. minucie na murawie pojawił się Vinicius Junior. Brazylijczyk zanotował wejście smoka. W pierwszym kontakcie z piłką wpisał się na listę strzelców.
Piłkarze Realu poczuli krew i zaczęli jeszcze mocniej napierać na rywali. Szachtar dzielnie przetrwał pierwszą falę ofensywy rywali, a potem z mistrzów Hiszpanii zeszło powietrze. W doliczony czasie gry piłka wylądowała w siatce przyjezdnych, ale sędzia po analizie VAR anulował trafienie.
Sensacyjna porażka Realu stała się faktem i w Madrycie przed El Clasico zrobiło się naprawdę nerwowo.
Daniel Makarewicz21 Oct 2020 · 20:46