Wstydliwa porażka reprezentacji Polski U-19 w el. ME. Gol Aleksandra Buksy nie wystarczył [WIDEO]

Reprezentacja Polski U-19 doznała porażki w meczu el. ME. "Biało-Czerwoni" nie mieli za wiele do powiedzenia w starciu z Finlandią.
Podopieczni Mariusza Rumaka dziś rozpoczęli walkę o wyjazd na finałowy turniej mistrzostw Europy. Ich pierwszym rywalem była Finlandia. W wyjściowym składzie "Biało-Czerwonych" znaleźli się m.in. Jakub Ojrzyński, Aleksander Buksa czy Szymon Włodarczyk.
Gra Polaków od samego początku pozostawiała wiele do życzenia. Jako pierwsi wyszli na prowadzenie gospodarze. W 21. minucie Stjopin zagrał do Terho, a ten nie dał szans Ojrzyńskiemu.
Polski bramkarz błysnął pod koniec pierwszej połowy. Wówczas obronił rzut karny, który wykonywał Pyyhtia. Na niewiele się to zdało, bo po kilku chwilach było już 2:0.
Na listę strzelców wpisał Hyrylainen. Fin wykorzystał wrzutkę z narożnika boiska i głową skierował piłkę do siatki.
Po przerwie Polacy ruszyli do przodu, by odrabiać straty, ale to gospodarze byli bardziej konkretni. W 52. minucie Terho przymierzył z 16. metra i minimalnie się pomylił.
"Biało-Czerwonych" do walki poderwał Aleksander Buksa. Napastnik w 67. minucie wykorzystał rzut karny i Polacy złapali kontakt z rywalem.
Naszej drużyny niestety na więcej nie było stać. Ostatecznie Polacy przegrali 1:3, bo tuż przed końcem do siatki trafił Salomaa. W drugim meczu naszej grupy Ukraina pokonała Maltę 4:2.
Daniel Makarewicz06 Oct 2021 · 19:54