Wszystko zgodnie z planem. AS Roma w ćwierćfinale Pucharu Włoch [WIDEO]

Screen Twitter
W czwartek AS Roma zmierzyła się z Lecce w 1/8 Pucharu Włoch. Podopieczni Jose Mourinho pokonali niżej notowanego rywala 3:1 (1:1) i awansowali do ćwierćfinału krajowego pucharu.
AS Roma była faworytem starcia w Pucharze Włoch, lecz ;epiej w mecz weszła ekipa Lecce. Prowadzenie dał Arturo Calabresi, który w 14. minucie trafił do siatki rzymskiego klubu.
Prowadzenie nie utrzymało się jednak długo, bowiem jeszcze w pierwszej połowie stan rywalizacji wyrównał Marash Kumbulla. Albańczyk zdobył bramkę w 40. minucie po mocnym uderzeniu głową.
Po zmianie stron AS Roma przejęła inicjatywę. Efektem ich starań był gol Tammy'ego Abrahama. Anglik strzelił gola w 54. minucie, a Lecce postanowiło sobie jeszcze bardziej skomplikować sytuację.
W 62. minucie z boiska został wyrzucony Mario Gargiulo. Włoch obejrzał dwie żółte kartki w ciągu dwóch minut.
Stan rywalizacji ustalił Eldor Shomurodov, wykorzystując podanie Henricha Mychitariana.
W meczu brał udział Marcin Listkowski, ale Polak nie wyróżnił się niczym szczególnym. Obejrzał żółtą kartkę już w 12. minucie, a swój udział w spotkaniu zakończył w drugiej połowie. W 65. minucie zmienił go Paolo Farago.
Ostatecznie AS Roma wygrała 3:1 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Włoch.
Hubert Kowalczyk20 Jan 2022 · 22:57