Wyczekiwane przełamanie Southampton. Jan Bednarek z czystym kontem przeciwko Sheffield

Stuart Martin / PressFocus
Southampton wygrało 2:0 z Sheffield United. 90 minut w tym spotkaniu rozegrał Jan Bednarek.
To dopiero drugie ligowe zwycięstwo "Świętych" w tym roku. W ostatnich tygodniach podopiecznym Ralpha Hasenhuettla brakowało regularności, co przełożyło się na straty punktów.
Teraz jednak nadarzyła się idealna okazja, aby wrócić na właściwe tory. Rywalem Southampton było ostatnie w tabeli Sheffield. Różnica klas była widoczna na boisku.
Wynik spotkania otworzył James Ward-Prowse. Pomocnik pewnie wykorzystał rzut karny, strzelając szóstego gola w tym sezonie Premier League.
Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Che Adams. Napastnik wykorzystał zagranie Stuarta Armstronga i pokonał bezradnego golkipera rywali.
Więcej emocji w tym meczu już nie obserwowaliśmy. Southampton dowiozło dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.
"Święci" zajmują aktualnie czternastą lokatę w lidze. Sheffield wciąż jest ostatnie.
Adam Kłos06 Mar 2021 · 17:52