Wyczekiwany debiut Wilfredo Leona w reprezentacji Polski! Pewne zwycięstwo naszych siatkarzy [WIDEO]

screen z tv
Siatkarska reprezentacja Polski pokonała Holandię 3:0 w meczu towarzyskim. Było to pierwsze spotkanie Wilfredo Leona w koszulce z orzełkiem na piersi.
Na ten mecz czekaliśmy bardzo długo. Po dwuletnim okresie karencji Wilfredo Leon wreszcie mógł zagrać w biało-czerwonych barwach.
Kubańczyk z polskim paszportem został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność zgromadzoną w hali w Opolu:
Choć niektórzy zwrócili uwagę na to, że Leon nie odśpiewał polskiego hymnu, to jednak najważniejszą kwestią była jego gra. W I secie popisał się m.in. kiwką, dającą Polakom 20. punkt. To także jego udany atak zakończył rywalizację w tej partii (25:20).
W drugim secie Polacy także byli wyraźnie lepsi - wygrali ją 25:19, a Leon kilka razy bardzo dobrze przyjął atak rywali, jak i skutecznie wykorzystywał zasięg swych ramion.
Trzeci set był przeznaczony dla zawodników, którzy rozpoczęli spotkanie na ławce. Zdołali wygrać go 25:22.
Choć spotkanie powinno się zakończyć po trzecim secie, umowa między federacją polską i federacją holenderską stanowiła, że drużyny powinny rozegrać jeszcze czwartą partię. W ostatnim secie Polacy znów byli lepsi - wygrali go 25:20.
Polska - Holandia 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)
Mateusz Jagniaciak27 Jul 2019 · 18:34
Źródło: własne/Twitter