Wygrana Chelsea z Burnely, remis Southampton i cały mecz Bednarka

daykung/Shutterstock
Zawodnicy Chelsea FC pokonali na wyjeździe Burnley FC 2:1 (1:0) w meczu 31. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na Turf Moor pierwsza bramka padła w 20. minucie. Wówczas Kevin Long popełnił błąd i niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki.
Po zmianie stron pierwszy na listę strzelców wpisał się Ashley Barnes, doprowadzając do wyrównania. W 64. minucie angielski napastnik wykorzystał dośrodkowanie Johanna Gudmundssona i zdołał pokonać golkipera rywali.
Gola na wagę zwycięstwa ekipy "The Blues" strzelił pięć minut później Victor Moses, który skutecznym strzałem w prawy dolny róg wykończył akcję zapoczątkowaną przez Emersona.
Zespół prowadzony Antonio Conte wygrał 19. ligowy mecz w sezonie i z dorobkiem 63 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli.
Podopieczni Seana Dyche'a zanotowali 10. porażkę w tych rozgrywkach, uzbierali dotąd 52 "oczka" i plasują się na siódmej pozycji.
W równolegle rozegranym meczu tej kolejki Leicester City bezbramkowo zremisowało z Southampton FC. Cały mecz w barwach gości rozegrał Jan Bednarek.