Wygrana FC Koeln na własnym boisku. SC Freiburg bez szans

Maximilian Zarbl, wikipedia
Zespół FC Koeln wygrał u siebie z SC Freiburg 4:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 20. kolejki Bundesligi. Dla "Kozłów" to siódme zwycięstwo w tym sezonie.
Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił w 29. minucie Sebastiaan Bornauw. Belg trafił z kilku metrów po zamieszaniu w polu karnym.
Więcej goli kibice zobaczyli po przerwie. Bramkę na 2:0 zdobył w 55. minucie Jhon Cordoba, wykorzystując błąd golkipera gości.
"Kozły" dobiły rywali w doliczonym czasie gry, zaliczając jeszcze dwa trafienia. Najpierw Kingsley Ehizibue przeprowadził indywidualną akcję, a potem Ismail Jakobs wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił rezultat na 4:0.
W tabeli Bundesligi SC Freiburg jest ósmy, mając na koncie 29 punktów. Natomiast FC Koeln zajmuje czternastą pozycję z dorobkiem 23 punktów.