Wygrana polskiej młodzieżówki na początek el. do ME. Piękny gol Łukasza Poręby [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Polski U-21 od zwycięstwa rozpoczęła udział w eliminacjach do kolejnych mistrzostw Europy. "Biało-Czerwoni" przez długi czas mieli spore problemy z niżej notowaną reprezentacją Łotwy, ale w drugiej połowie do siatki trafili Michał Skóraś oraz Łukasz Poręba.
Kolejne mistrzostwa Starego Kontynentu w kategorii U-21 odbędą się w 2023 roku. Gospodarzami będą Gruzja oraz Rumunia. Tej jesieni wystartowały eliminacje.
Reprezentacja Polski, którą od zeszłego roku prowadzi Maciej Stolarczyk, na początek zmierzyła się na wyjeździe z Łotwą. W tym spotkaniu była zdecydowanym faworytem.
W pierwszej połowie "Biało-Czerwoni" mocno jednak rozczarowali. Aż do 41. minuty nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Wówczas blisko gola był Adrian Benedyczak, ale po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Uldrikis.
Gra naszego zespołu pozostawiała sporo do życzenia, lecz w 55. minucie Polacy wyszli na prowadzenie. Łukasz Poręba dograł do Michała Skórasia, a zawodnik Lecha nie zmarnował tej sytuacji.
Niespełna kwadrans później powinno być 2:0. Uderzenie Benedyczaka na linii bramkowej zablokował jednak jeden z obrońców, a po dobitce piłka trafiła w poprzeczkę.
W końcówce spotkania wygraną Polaków przypieczętował Łukasz Poręba. Zawodnik Zagłębia Lubin dopadł do piłki wybitej z pola karnego i popisał się pięknym uderzeniem z dystansu.
"Biało-Czerwoni" nie zachwycili, ale dopisali do swojego konta ważne trzy punkty po wygranej 2:0. Kolejny mecz rozegrają we wtorek, gdy u siebie zmierzą się z Izraelem.
Maciej Pietrasik03 Sep 2021 · 17:54