Wygrana RB Lipsk, remis Herthy Berlin. Krzysztof Piątek wszedł ławki i nie zdołał trafić do siatki

Marcin Bulanda / PressFocus
W rozgrywkach Bundesligi nie brakuje emocji. Najlepszym dowodem na to są dzisiejsze spotkania niemieckiej elity. Piłkarze RB Lipsk wygrali Werderem Brema. Z kolei Hertha, choć od 13. minuty grała z przewagą jednego zawodnika, tylko zremisowała z Borussią Moenchengladbach.
Werder Brema - RB Lipsk
Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie tracą nadziei na mistrzowski tytuł. Dziś bez problemów wywiązali się ze swojego zadania w starciu z Werderem Brema.
Już do przerwy prowadzili 3:0. Najpierw do siatki trafił Olmo. Kilka chwil później kolejny cios zadał Sorloth. Norweg jeszcze przed przerwą ustrzelił dublet.
W drugiej połowie honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Rasica. Wynik spotkania na 1:4 ustalił Sabitzer. "Byki" dzięki wygranej zmniejszyły straty do Bayernu Monachium. Do lidera tracą pięć punktów.
Hertha Berlin - Borussia Moenchengladbach
Przyjezdni od 13. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu. Sommer sfaulował rywala przed polem karnym i wyleciał z boiska. Stołeczna drużyna szybko wykorzystała taki stan rzeczy. W 23. minucie prowadzenie jej dał Ascacibar.
Goście nie złożyli broni i do przerwy zdołali niespodziewanie zdobyć dwie bramki. Najpierw szybki atak wykończył Plea, następnie z rzutu karnego trafił Stindl.
W przerwie spotkania na boisku pojawił się Krzysztof Piątek. Polak nie miał jednak większego wpływu na wydarzenia na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Gola na wagę remisu zdobył w 51. minucie Cordoba.
Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg
Spotkanie dwóch rewelacji obecnego sezonu Bundesligi dostarczyło wielkich emocji. Eintracht po znakomity meczu pokonał Wolfsburg 4:3. Gole dla gospodarzy zdobyli Kamada, Jović, André Silva oraz Durm. Dla gości trafiali za to Baku, Weghorst i Philipp.
Daniel Makarewicz10 Apr 2021 · 17:32