Wygrane faworytów w Lidze Mistrzów. Gole Neymara, Cristiano Ronaldo i Coutinho, a Lewandowski na ławce [WIDEO]

YT
Piłkarze Atletico Madryt wygrali z Lokomotiwem i zapewnili sobie miejsce w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Do tego zwycięstwa odniosły zespoły Realu Madryt, Bayernu, Juventusu i PSG.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z dzisiejszych spotkań.
GRUPA A
Real Madryt wygrał na wyjeździe z Club Brugge. W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia bramki stworzyli gospodarze. Percy Tau z bliska trafił prosto w golkipera "Królewskich".
Goście defensywę rywali przełamali w 53. minucie, gdy efektownym uderzeniem popisał się Rodrygo. Radość "Los Blancos" nie trwała jednak długo, bo po kolejnych dwóch minutach był już remis. Na listę strzelców wpisał się Vanaken.
Losy spotkania przesądzili Vinicius Junior oraz Luka Modrić. Ten pierwszy wepchnął piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym, zaś Chorwat przymierzył sprzed pola karnego.
Piłkarze PSG pewnie pokonali Galatasaray. Gospodarze już w pierwszej połowie wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Najpierw trafił Icardi, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Sarabia.
Po przerwie kolejne ciosy zadali Neymar, Mbappe i Cavani.
Paryżanie zajęli pierwsze miejsce w grupie, z kolei Galatasaray zakończył rywalizację na czwartej lokacie z dwoma "oczkami" na koncie.
GRUPA B

Bayern pokonał na własnym boisku Tottenham. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Robert Lewandowski.
Bez polskiego napastnika Bayern radził sobie naprawdę bardzo dobrze. Wynik spotkania otworzył Kingsley Coman. Francuz musiał opuścić boisko, gdy upadł na murawę bez kontaktu z rywalem.
Tottenham odpowiedział za sprawą Sessegnona, ale jeszcze przed przerwą Bayern zadał kolejny cios. Tym razem w zamieszaniu podbramkowym zimną krew zachował Thomas Mueller.
Po powrocie z szatni pięknym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Coutinho.
Olympiakos wygrał z Crveną Zvezdą 1:0. W 43. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Tomane. Grecy trzecie miejsce w grupie i grę w Lidze Europy zapewnili sobie dopiero w 88. minucie, gdy El Arabi trafił z jedenastu metrów.
GRUPA D
Bayer Leverkusen przegrał na własnym boisku z Juventusem.
Pierwsza połowa starcia była dość wyrównana, ale nikt nie zdołał otworzyć wyniku. Po przerwie padły dwie bramki - na listę strzelców wpisali się Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuain.
Atletico Madryt przypieczętowało awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Diego Simeone pokonali Lokomotiw 2:0.
Już w 2. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Trippier. Anglik nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Kwadrans później arbiter znów wskazał na wapno. Tym razem skutecznie z jedenastu metrów uderzył Joao Felix.
W 54. minucie na 2:0 podwyższył Felipe, który uwolnił się w polu karnym i uderzył z pierwszej piłki.
GRUPA C
W grupie C Manchester City pokonał na wyjeździe Dinamo Zagrzeb, zaś Szachtar przegrał na własnym boisku z Atalantą. Tutaj przeczytasz o przebiegu tych spotkań.