Wygrane Manchesteru City i Borussii Moenchengladbach w Lidze Mistrzów. Znakomita asysta Sterlinga [WIDEO]

Za nami dwa środowe mecze Ligi Mistrzów. Manchester City wygrał na wyjeździe z Olympiakosem. Z kolei Borussia Moenchengladbach nie dała szans Szachtarowi Donieck.
GRUPA C
Manchester City zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dziś podopieczni Pepa Guardioli uporali się na wyjeździe z Olympiakosem.
Dominacja "The Citizens" była widoczna od pierwszych minut spotkania. To oni prowadzili grę i raz za razem zagrażali bramce strzeżonej przez Sa. Już w 9. minucie bliski szczęścia był Foden, ale jego uderzenie wybronił bramkarz gospodarzy.
Przyjezdni dopięli swego w 36. minucie. Wówczas Sterling kapitalnie zagrał piętą na ósmy metr. Tam czekał już Foden, który bez problemu trafił do siatki.
Tuż przed przerwą Sterling mocno uderzył z rzutu wolnego, ale Sa wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Pepa Guardioli nie dawali wytchnienie defensywie rywali. Brakowało im tylko skuteczności. Najlepszą okazję miał Cancelo.
Ostatecznie piłkarze "The Citizens" wygrali skromnie - 1:0. Dzięki temu zapewnili sobie grę w dalszej fazie rozgrywek.
GRUPA B
Borussia Moenchengladbach to rewelacja tej edycji Ligi Mistrzów. Ekipa z Bundesligi nie tylko dzielnie stawia czoła faworytom, ale bez problemu radzi sobie w starciach z Szachtarem Donieck.
W poprzedniej kolejce rozbiła mistrzów Ukrainy - 6:0. Dziś takiego pogromu nie było, ale ekipa "Źrebaków" pewnie sięgnęła po komplet punktów.
Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3:0. Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Stindl. Pomocnik wykorzystał rzut karny.
Kolejny cios zadał Elvedi. Szwajcar uderzył głową po rzucie rożnym i mógł się cieszyć z gola. Tuż przed gwizdkiem na przerwę trafił jeszcze Embolo i stało się jasne, że Szachtar dozna kolejnej porażki.
W drugiej połowie tempo gry nieco spadło. Gospodarze ostatecznie wygrali 4:, bo w 77. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Wendt i... piłka wpadła do siatki. W tej sytuacji lepiej mógł się zachować Piatow.
Niemiecka ekipa w dwumeczu z Szachtarem wygrała 10:0. Na swoim koncie ma 8 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie B. Dorobek ukraińskiego zespołu to cztery "oczka".
Daniel Makarewicz25 Nov 2020 · 20:47