Wyjazdowa wygrana AC Milan. Krzysztof Piątek przerwał złą passę [WIDEO]

Marco Canoniero/Shutterstock
AC Milan wygrał na wyjeździe z Bologna FC 3:2 (2:1) w meczu 15. kolejki Serie A.
Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Krzysztof Piątek. Polak był faulowany w polu karnym, a po chwili pewnie zamienił jedenastkę na gola, pokonując Łukasza Skorupskiego.
24-latek tym samym przerwał passę sześciu kolejnych spotkań w lidze bez zdobytego gola.
Jeszcze w pierwszej połowie dwa trafienia zanotował Theo Hernandez. Piłka Milanu najpierw trafił do bramki rywala, a po chwili pokonał własnego golkipera.
Aktywny był Krzysztof Piątek. Polak miał duży udział przy trzecim golu dla "Rossonerich". Polak pokazał się na prawym skrzydle i zagrał w pole karne. Tam do odbitej przez obrońców piłki dopadł Bonaventura, który popisał się precyzyjnym strzałem lewą nogą.
W końcówce spotkania Milan oddał inicjatywę rywalom, którzy dopięli swego w 84. minucie. Wówczas Sansone wykorzystał rzut karny po przewinieniu Theo Hernandeza.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3 dla gości.
AC Milan po drugim wyjazdowym zwycięstwie z rzędu awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Siedmiokrotni mistrzowie Włoch doznali natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na trzynastą lokatę w klasyfikacji.