Wyjazdowa wygrana Celtiku, Patryk Klimala rezerwowym

Celtic Glasgow FC
Drużyna Hamilton Academical przegrała u siebie z Celtikiem FC 1:4 (1:1) w meczu 24. kolejki szkockiej ekstraklasy. W barwach gości rezerwowym był Patryk Klimala.
Prowadzenie w 26. minucie objęli gospodarze, na listę strzelców wpisał się Marios Ogboe. Raptem siedem minut później czerwoną kartkę otrzymał Jamie Hamilton i ekipa "The Accies" grała w osłabieniu.
Mistrzowie Szkocji wykorzystali to szybko i w 35. minucie wyrównał Odsonne Edouard.

Drugą bramkę dla gości zdobył w 78. minucie Christopher Jullien, a po trzech minutach wynik spotkania na 3:1 podwyższył Edouard.
Rezultat na 4:1 dla drużny z Glasgow ustalił w doliczonym czasie gry James Forrest.
Rezerwowym w zespole "The Bhoys" był Patryk Klimala, który w tym sezonie po transferze w Jagiellonii rozegrał w Szkocji dwa spotkania.
W tabeli Scottish Premiership Celtic jest liderem z dorobkiem 64 punktów. Natomiast Hamilton Academical zamyka stawkę na dwunastej pozycji, mając na koncie 18 punktów.