Wyjazdowe zwycięstwo Herthy Berlin. Krzysztof Piątek zaangażowany w kluczową akcję [WIDEO]

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Hertha Berlin pokonała Paderborn 2:1 (1:0) w wyjazdowym meczu 22. kolejki Bundesligi.
Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli goście. Już w 10. minucie objęli prowadzenie - do siatki rywali po uderzeniu głową trafił Dedryck Boyata.
Kilka minut później na tablicy pojawił się wynik 2:0. Matheus Cunha zdobył gola po podaniu Krzysztofa Piątka, ale bramka po analizie poprzez system VAR została anulowana - podczas walki o piłkę Polak zagrał ręką. Przed przerwą nie widzieliśmy już więcej bramek.
Tuż po niej gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Dennis Srbeny, który wszedł w 46. minucie, uderzył niemal z zerowego kąta, a nieporadnie interweniujący Rune Jarstein ręką wbił piłkę do własnej bramki.
Goście ruszyli do ataku, by odzyskać prowadzenie. Bliski zdobycia gola był Krzysztof Piątek, który miał dobrą okazję w 58. minucie, ale Polak nie trafił w bramkę.
Kilka minut później Cunha ruszył sam w kierunku pola karnego gospodarzy, ale jego próba przelobowania bramkarza okazała się nieskuteczna. Zawodnik dopadł do odbitej piłki, po czym przewrócił się, ale nie zdołał wymusić podyktowania jedenastki.
W 67. minucie padł wreszcie kolejny gol. Vladimír Darida przymierzył z dystansu, a do piłki odbitej przez bramkarza doskoczył Krzysztof Piątek. Golkiper znów dobrze interweniował. Następnie Cunha uderzył w kierunku bramki, a futbolówka po kontakcie z obrońcą wylądowała w siatce.
Ostatecznie Hertha wygrała 2:1.