Wyliczono szanse Polaków w barażach o EURO 2024. Dwie drużyny oceniane wyżej od biało-czerwonych

Wyliczono szanse Polaków w barażach o EURO 2024. Dwie drużyny oceniane wyżej od biało-czerwonych
Tomasz Folta/Pressfocus
Reprezentacja Polski w marcu zagra w barażach o EURO 2024. Statystycy wyliczyli już szanse na awans dla drużyny Michała Probierza. Prognozy prezentują się całkiem nieźle.
Biało-czerwoni zupełnie zawiedli w eliminacjach do turnieju w Niemczech. Choć wylosowali teoretycznie łatwą grupę, to wygrali zaledwie trzy z ośmiu spotkań.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo to wciąż mają szansę, aby zagrać na EURO 2024. Dzięki wysokiej pozycji w ostatniej Lidze Narodów nasza kadra ma zapewniony udział w barażach.
W pierwszym meczu przed własną publicznością zmierzy się z Estonią. W przypadku zwycięstwa kolejnym rywalem będzie ktoś z czwórki: Walia, Ukraina, Islandia, Finlandia. O barażach obszernie piszemy TUTAJ.
Wszystko będzie jasne po czwartkowym losowaniu. Analitycy "We Global Football" wyliczyli już szanse poszczególnych drużyn na awans na mistrzostwa Europy.
Polacy w tym zestawieniu zajmują dopiero trzecie miejsce, mając 40,7% szans na awans. Jest to jednak najlepszy wynik spośród drużyn, które mają pewne miejsce w ścieżce A.
Wyżej oceniane są szanse Greków, którzy są zdecydowanymi faworytami ścieżki C. Analitycy bardzo wysoko oceniają także Ukrainę, która zostanie przydzielona do ścieżki A lub B w czwartkowym losowaniu. Nasi wschodni sąsiedzi z dobrej strony pokazali się w grupie z Anglią i Włochami.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik22 Nov 2023 · 07:56
Źródło: We Global Football

Przeczytaj również