Wymarzony debiut Philippe Coutinho! Brazylijczyk z pierwszym golem w barwach Aston Villi [WIDEO]

Autor: Adam Kłos 15 sty 2022 | 20:28
Philippe Coutinho zanotował niezwykle udany debiut w barwach Aston Villi. Brazylijczyk strzelił gola, a jego zespół zremisował 2:2 z Manchesterem United.
W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpił Cristiano Ronaldo, który zmaga się z problemami mięśniowymi. Wynik meczu otworzył jego rodak, Bruno Fernandes.
W 6. minucie Portugalczyk oddał strzał z dystansu. Wydawało się, że piłkę spokojnie powinien złapać Emiliano Martinez. Argentyńczyk popełnił jednak fatalny błąd i Manchester wyszedł na prowadzenie.
W 19. minucie Martinez zanotował dobrą interwencję. Tym razem golkiper obronił uderzenie Masona Greenwooda.
W barwach Aston Villi zadebiutował dziś Lucas Digne. Francuz zanotował mizerny występ. Już w pierwszej połowie zarobił żółtą kartkę za ostry faul na Diogo Dalocie.
Po przerwie Aston Villa ruszyła do odrabiania strat. W 49. minucie David de Gea musiał się natrudzić, aby obronić strzał Jacoba Ramseya.
W 60. minucie Matty Cash popełnił błąd w wyprowadzeniu piłki. Reprezentant Polski przypadkowo zainicjował akcję United, która zakończyła się niecelny strzałem Anthony'ego Elangi.
W drugiej połowie dublet skompletował Bruno Fernandes. Portugalczyk wykorzystał podanie od Freda i strzałem pod ladę pokonał Martineza.
Chwilę po bramce Portugalczyka na boisku pojawił się debiutujący w Aston Villi Philippe Coutinho. Brazylijczyk brał udział przy bramce kontaktowej Aston Villi. Zawodnik wypożyczony z Barcelony wpadł w pole karne, piłka po chwili wylądowała pod nogami Ramseya, który trafił do siatki.
W 81. minucie role się odwróciły. Ramsey podał do Coutinho, a ten strzelił debiutanckiego gola na Villa Park.
Więcej trafień już w tym spotkaniu nie oglądaliśmy. Aston Villa zajmuje obecnie trzynaste miejsce w lidze. United jest siódme.
2 - 2
15 sty 2022 | 18:30 (zakończony)

Przebieg meczu

46'
(E. Konsa)
67'
(asysta Fred)
77'
78'
J. Sancho
81'