Wymarzony debiut Sebastiana Szymańskiego. Dwie asysty Polaka w pierwszym meczu w Feyenoordzie [WIDEO]

Sebastian Szymański tego lata trafił do Feyenoordu Rotterdam. Polak zaliczył znakomity debiut w Eredivisie. W niedzielnym meczu z Vitesse już w pierwszej połowie popisał się dwiema asystami.
Ofensywny pomocnik nie chciał dłużej występować w Rosji. Długo wydawało się, że trafi do jednej z lig z europejskiego TOP 5, ale ostatecznie zdecydował się na inny kierunek.
W wyjazdowym meczu pierwszej kolejki Eredivisie z Vitesse Polak wyszedł na murawę w podstawowym składzie. To gospodarze lepiej rozpoczęli cały mecz, wychodząc na prowadzenie w 19. minucie po golu Manhoefa.
Z biegiem czasu Feyenoord przejął jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, w co spory wkład miał Szymański. W 31. minucie Polak zaliczył asystę przy trafieniu Walemarka, świetnie zagrywając na lewą stronę.
Dziesięć minut później Szymański znów przyczynił się do gola dla Feyenoordu. Tym razem Polak dośrodkował z rzutu wolnego, a jego dogranie wykorzystał Danilo.
W końcówce pierwszej połowy nasz pomocnik zarobił także żółtą kartkę. Boisko opuścił w 65. minucie, gdy w jego miejsce na murawie pojawił się Toornstra.
Wówczas Feyenoord prowadził już 3:2. Na gola Badena Frederiksena odpowiedział Dilrosun. Ostatecznie goście zwyciężyli aż 5:2. Kolejne trafienia dołożyli Danilo i Geertruida.
Maciej Pietrasik07 Aug 2022 · 17:43