Wymarzony debiut Sebastiana Szymańskiego. Dwie asysty Polaka w pierwszym meczu w Feyenoordzie [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 07 Sie 2022 | 17:43
Sebastian Szymański tego lata trafił do Feyenoordu Rotterdam. Polak zaliczył znakomity debiut w Eredivisie. W niedzielnym meczu z Vitesse już w pierwszej połowie popisał się dwiema asystami.
Ofensywny pomocnik nie chciał dłużej występować w Rosji. Długo wydawało się, że trafi do jednej z lig z europejskiego TOP 5, ale ostatecznie zdecydował się na inny kierunek.
W wyjazdowym meczu pierwszej kolejki Eredivisie z Vitesse Polak wyszedł na murawę w podstawowym składzie. To gospodarze lepiej rozpoczęli cały mecz, wychodząc na prowadzenie w 19. minucie po golu Manhoefa.
Z biegiem czasu Feyenoord przejął jednak kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, w co spory wkład miał Szymański. W 31. minucie Polak zaliczył asystę przy trafieniu Walemarka, świetnie zagrywając na lewą stronę.
Dziesięć minut później Szymański znów przyczynił się do gola dla Feyenoordu. Tym razem Polak dośrodkował z rzutu wolnego, a jego dogranie wykorzystał Danilo.
W końcówce pierwszej połowy nasz pomocnik zarobił także żółtą kartkę. Boisko opuścił w 65. minucie, gdy w jego miejsce na murawie pojawił się Toornstra.
Wówczas Feyenoord prowadził już 3:2. Na gola Badena Frederiksena odpowiedział Dilrosun. Ostatecznie goście zwyciężyli aż 5:2. Kolejne trafienia dołożyli Danilo i Geertruida.

2 C. Arcus
      • 86'
      18 G. Trauner
        13 E. Cornelisse
          6 Jacob Rasmussen
            5 F. Ferreira
            • 40'
            • 78'
            3 L. Geertruida
            • 69'
            42 M. Manhoef
            • 19'
            • 78'
            2 M. Pedersen
              20 M. Meulensteen
                8 F. Aursnes
                  32 M. Wittek
                    11 J. Dilrosun
                    • 61'
                    • 72'
                    21 M. Bero
                      23 P. Walemark
                      • 31'
                      • 64'
                      8 S. Tronstad
                      • 36'
                      27 Q. Timber
                      • 84'
                      22 T. Domgjoni
                      • 57'
                      17 S. Szymański
                      • 47'
                      • 64'
                      11 N. Frederiksen
                      • 56'
                      • 77'
                      9 Danilo
                      • 41'
                      • 66'
                      • 83'
                      Ławka rezerwowych Ławka rezerwowych
                      33 D. Reiziger
                        21 O. Marciano
                          60 N. van Haveren
                            30 T. Jansen
                              3 R. Flamingo
                              • 78'
                              46 Q. Hartman
                                27 R. Yapi
                                • 86'
                                19 C. Bassett
                                • 83'
                                18 T. Hajek
                                  16 J. Hendrix
                                    23 D. Huisman
                                    • 78'
                                    28 J. Toornstra
                                    • 64'
                                    25 G. de Regt
                                      25 M. Taabouni
                                        9 M. Sankoh
                                        • 57'
                                        53 N. Naujoks
                                        • 84'
                                        53 S. van Duivenbooden
                                          7 A. Jahanbakhsh
                                          • 72'
                                          29 T. Buitink
                                          • 77'
                                          43 M. Benita
                                            26 O. Idrissi
                                            • 64'