Wymarzony powrót Sancho do Borussii Dortmund! Anglik pomógł w triumfie, faworyt przerwał złą serię [WIDEO]

Screen/Twitter
Jadon Sancho znów zagrał w barwach Borussii Dortmund. Anglik wszedł na boisko po przerwie. Kilkanaście minut później przyczynił się on do triumfu nad Darmstadt (3:0).
Ostatnie tygodnie były wyjątkowo nieudane dla Borussii Dortmund. Piłkarze wicemistrza Niemiec zanotowali cztery mecze z rzędu bez zwycięstwa. Podopieczni Edina Terzicia remisowali z Bayerem Leverkusen, Augsburgiem oraz Mainz. Do tego przegrali oni z Lipskiem.
Tym razem o komplet punktów miało być dużo łatwiej. Rywalem BVB w meczu wyjazdowym było Darmstadt. Po rozegraniu 16 spotkań zespół ten zamykał tabelę Bundesligi.
Zgodnie z oczekiwaniami stroną groźniejszą była ekipa z Dortmundu. W 24. minucie wynik starcia otworzył Julian Brandt. Niemiec sfinalizował piękną akcję Jamiego Bynoe-Gittensa.
Na pojedynczym trafieniu Borussia nie zamierzała poprzestać. Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony blisko podwyższenia wyniku byli Donyell Malen i Niclas Fullkrug.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony na boisko weszli Marco Reus i Jadon Sancho. Dla Anglika był to powrót do gry w barwach BVB po blisko trzech latach przerwy.
Duet, który pojawił się na murawie w 55. minucie, dał o sobie znać na niespełna kwadrans przed końcem meczu. Asystę przy bramce Reusa zanotował wspomniany już Sancho. Były piłkarz Manchesteru United dograł niemieckiemu pomocnikowi na pustą bramkę.
Dogodnych sytuacji nie brakowało też po stronie beniaminka. Tej najlepszej na gola nie zamienił Luca Pfeiffer. Doświadczony napastnik został zatrzymany przez bramkarza.
Już w doliczonym czasie gry wynik sobotniego pojedynku ustalił Youssoufa Moukoko. Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund nad Darmstadt (3:0) pozwoliło podopiecznym Edina Terzicia awansować na piąte miejsce w tabeli Bundesligi.