Wymęczone zwycięstwo PSG! Historyczny gol Kyliana Mbappe [WIDEO]

PSG miało problemy w ligowym starciu z Nantes. Mistrzowie Francji wygrali jednak 4:2.
Piłkarze PSG szybko zabrali się dziś do pracy. Już w 12. minucie Leo Messi trafił do siatki. Dla Argentyńczyka był to 13. gol w tym sezonie ligowym. Po chwili ekipa Christophe'a Galtiera prowadziła różnicą dwóch bramek. Joauen Hadjam zdobył bramkę samobójczą.
W końcu do głosu doszli goście z Nantes. W 31. minucie Ludovic Blas w efektowny sposób zdobył bramkę kontaktową. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Ignatius Ganago.
Po godzinie gry paryżanie odzyskali prowadzenie. Drogę do bramki Nantes znalazł Danilo Pereira. W 63. minucie wydawało się, że sędzia podyktuje rzut karny dla PSG. Powtórki pokazały jednak, że Nordi Mukiele był faulowany przed szesnastką.
Na kwadrans przed końcem z boiska zszedł Marquinhos. Brazylijczyk od razu udał się do szatni z grymasem bólu, co może sugerować kontuzję.
W doliczonym czasie wynik ustalił Kylian Mbappe. Tym samym 24-latek stał się najlepszym strzelcem w historii klubu z Parc des Princes. Francuz zdobył już 201 bramek w barwach tej drużyny.
PSG wygrało 4:2 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1. Teraz paryżanie muszą skupić się na rewanżowym starciu z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji zmierzą się z Bawarczykami w najbliższą środę, próbując odrobić jednobramkową stratę.
Adam Kłos04 Mar 2023 · 22:52