Wysoka wygrana FC Barcelony. Popis Messiego i magiczne trafienie Griezmanna [WIDEO]

FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Villarreal CF 4:1 (3:1) w meczu 34. kolejki Primera Division.
Walka o mistrzostwo Hiszpanii jest już na ostatniej prostej. Barcelona ma coraz mniej czasu, by prześcignąć Real Madryt. "Królewscy" są w ostatnich tygodniach bezbłędni, zaś "Blaugrana" notuje kolejne wpadki. Przed rozpoczęciem meczu z Villarreal CF "Duma Katalonii" traciła do lidera siedem "oczek" i było jasne, że nie może sobie pozwolić na stratę punktów.
Do wyjściowego składu Barcy wrócił Antoine Griezmann. Jak się okazało, Quique Setien podjął dobrą decyzję. Francuz w 4. minucie miał duży udział przy pierwszym trafieniu dla "Blaugrany". Gola ostatecznie zapisano jako samobójcze trafienie Torresa.
Nie minął kwadrans gry, a gospodarze odpowiedzieli. Składną kontrę z dużym spokojem wykończył Moreno.
To tylko rozjuszyło zawodników FC Barcelony, którzy przed przerwą zadali kolejne dwa ciosy. Najpierw Messi zagrał do Suareza, a ten fantastycznie przymierzył, nie dając szans Asenjo. W 45. minucie znów błysnął Argentyńczyk, a na listę strzelców wpisał się Griezmann. Trafienie Francuza było wyjątkowej urody.
W drugiej połowie Barca kontrolowała przebieg gry. Do siatki trafił Messi, ale sędziowie VAR anulowali gola, doszukując się pozycji spalonej. Triumf "Dumy Katalonii" przypieczętował w 87. minucie Ansu Fati.
Po dzisiejszej wygranej "Blaugrana" ma na koncie 73 punkty. Liderujący Real uzbierał o cztery "oczka" więcej. Obie drużyny mają do rozegrania jeszcze po cztery spotkania.
Daniel Makarewicz05 Jul 2020 · 23:53