Wysoka wygrana Paris Saint-Germain. Dwa gole Choupo-Motinga

vlad1988/Shutterstock
Paris Saint-Germain rozbiło u siebie Toulouse FC 4:0 (0:0) w ostatnim niedzielnym meczu trzeciej kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes dwukrotnie do siatki gości celnie przymierzył Eric Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk, który po kwadransie zastąpił Edinsona Cavaniego, zaimponował szczególnie przy trafieniu otwierającym wynik konfrontacji, kiedy efektownym zwodem minął w polu karnym dwóch rywali.
Między bramkami rezerwowego mistrzów Francji piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Mathieu Goncalves. Wynik ustalił siedem minut przed końcem uderzeniem głową Brazylijczyk Marquinhos. Asystę zaliczył przy tym golu Angel Di Maria, który w drugiej połowie zmarnował rzut karny.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół znad Sekwany awansował na trzecie miejsce w tabeli. Drużyna z Tuluzy doznała natomiast pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na dwunastej lokacie w klasyfikacji.