Wysoka wygrana PSG z Dijon

daykung / shutterstock.com
Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Dijon FCO 4:0 (2:0) w zaległym meczu 18. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Stade Gaston Gerard strzelił Marquinhos. Brazylijczyk już w 7. minucie spotkania dopadł do futbolówki zagranej z rzutu rożnego i uderzeniem głową umieścił ją w siatce.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie paryżan powiększył Kylian Mbappe, który wykorzystał dośrodkowanie Layvina Kurzawy i strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Gola na 3:0 strzelił w 50. minucie Angel Di Maria. Reprezentant Argentyny wpisał się na listę strzelców dzięki efektownej bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego. Wynik starcia na 4:0 ustalił z kolei Maxim Choupo-Moting w drugiej minucie doliczonego czasu gry.
Podopieczni Thomasa Tuchela umocnili się na pozycji lidera francuskiej ekstraklasy i mają na koncie 74 punkty. Zespół prowadzony przez Antoine'a Kombouarea z dorobkiem 21 "oczek" plasuje się na 18. pozycji.