Wysoki triumf Liverpoolu! Pełna deklasacja, zespół Kloppa z awansem do 1/8 finału Ligi Europy

Screen/Twitter
Stawiany w roli faworyta Liverpool rozbił przed własną publicznością LASK Linz. Angielski zespół przypieczętował awans do 1/8 finału Ligi Europy.
Piłkarze Liverpoolu mogli już dziś zapewnić sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Ich rywalem był austriacki LASK Linz, który zamykał tabelę grupy E.
Zgodnie z oczekiwaniami stroną dominującą w tym meczu byli podopieczni Jurgena Kloppa. W 12. minucie spotkania jego wynik otworzył Luis Diaz. Kolumbijski atakujący zgubił krycie obrońców rywala i po strzale głową umieścił piłkę w siatce.
Angielski gigant nie zwolnił tempa i poszedł za ciosem. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Cody Gakpo, który sfinalizował fantastyczne dogranie Mohameda Salaha.
Wraz z upływem czasu zawodnicy "The Reds" dochodzili do kolejnych dobrych sytuacji. O krok od wpisania się na listę strzelców był Konstantinos Tsimikas. Grek trafił w poprzeczkę.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony bramkę na 3:0 zdobył Mohamed Salah. Gwiazdor "The Reds" wykorzystał rzut karny. Kropkę nad "i" postawił zaś Gakpo.
Wysokie zwycięstwo (4:0) zapewniło piłkarzom Liverpoolu pierwsze miejsce w tabeli grupy E. To zaś oznacza, że zespół trenera Kloppa awansował do 1/8 finału Ligi Europy.
Piotr Sidorowicz 30 Nov 2023 · 22:49