Wysokie wygrane Arsenalu i Sportingu. Rzeźniczak sprokurował rzut karny

CosminIftode / shutterstock.com
W piątej kolejce grupy E Ligi Europy Arsenal FC wygrał na wyjeździe z Worskłą Połtawa 3:0, a Sporting Lizbona pokonał Qarabag Agdam 6:1.
W związku z ogłoszeniem stanu wojennego w kilku regionach Ukrainy mecz Worskła Połtawa - Arsenal FC przeniesiono na Stadion Olimpijski w Kijowie.
To z pewnością nie pomogło gospodarzom, którzy już do przerwy przegrywali 0:3. Dla "Kanonierów" goli strzelali kolejno: Emile Smith-Rowe, Aaron Ramsey oraz Joseph Willock.
W drugiej części meczu "Kanonierzy" kontrolowali już wynik i spokojnie utrzymali wysokie prowadzenie do końca.
Wysoką wygraną zanotowali również piłkarze Sportingu Lizbona, którzy na wyjeździe pokonali Qarabag Agdam 6:1. Portugalski zespół już w pierwszej połowie zdobył trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się: Bas Dost, Bruno Fernandes oraz Nani. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Abdellah Zoubir.
W drugiej połowie przyjezdni nie zwolnili. Dwa gole strzelił Abdoulay Diaby, a kolejne trafienie zaliczył też Fernandes. Ostatecznie Sporting zwyciężył 6:1
W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Jakub Rzeźniczak, który już w pierwszych minutach zobaczył żółtą kartkę. To po faulu Polaka sędzia podyktował rzut karny.
W tabeli grupy E prowadzi Arsenal FC z dorobkiem 13 punktów przed Sportingiem, który ma 10 punktów. Oba zespoły są już pewne udziału w fazie pucharowej. Trzecia jest Worskła, a czwarty Qarabag.