Wysokie zwycięstwo Chin w Pucharze Azji

emipress / shutterstock.com
W drugiej kolejce grupy C Pucharu Azji Chiny pokonały Filipiny 3:0. Turniej rozgrywany jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Na Mohammed Bin Zayed Stadium w Abu Dhabi pierwszego gola strzelił Lei Wu w 40. minucie. Było to jedyne trafienie przed przerwą.
W drugiej połowie Chińczycy powiększyli prowadzenie, a na listę strzelców ponownie wpisał się pomocnik, który na co dzień gra w Shanghai SIPG. W obu akcjach asystował mu Junmin Hao.
Rezultat ustalił w 80. minucie Dabao Yu. 30-letni napastnik chwilę wcześniej pojawił się na placu gry.
Dla Chińczyków to druga wygrana i podopieczni Marcello Lippiego z sześcioma punktami prowadzą w tabeli. W trzeciej kolejce zagrają z Koreą Południową.
Filipiny natomiast są na czwartej pozycji, bez punktu na koncie. W następnym meczu zmierzą się z Kirgistanem.
Kamil Kaczmarek11 Jan 2019 · 17:40