Wysokie zwycięstwo PSG, pięć goli mistrzów Francji

charnsitr / shutterstock.com
Paris Saint-Germain pewnie pokonało u siebie Montpellier HSC 5:0 w pierwszym sobotnim meczu 22. kolejki francuskiej Ligue 1. Goście skończyli mecz w podwójnym osłabieniu.
Bardzo szybko prowadzenie gospodarzom dał Pablo Sarabia. W 17. minucie sytuacja gości była jeszcze trudniejsza, bo czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Dimitry Bertaud za zagranie ręką poza polem karnym.
Miejscowi przed przerwą zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw trafił Angel Di Maria, a potem samobójcze trafienie zanotował Daniel Congre. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Kylian Mbappe oraz Layvin Kurzawa. W samej końcówce czerwoną kartkę, za drugą żółtą, otrzymał w Montpellier Joris Chotard.
Po tym zwycięstwie podopieczni Thomasa Tuchela są liderem tabeli, mając 13 punktów przewagi nad Olympique Marsylia. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z FC Nantes.
Natomiast zespół prowadzony przez Michela Der Zakariana plasuje się na czwartej pozycji, mając 22"oczek" mniej od ekipy z Parc des Princes. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie FC Metz.
Mateusz Jagniaciak01 Feb 2020 · 19:38