Wyszarpane zwycięstwo Juventusu! Gol na wagę wygranej w końcówce spotkania [WIDEO]

Juventus męczył się w meczu z Udinese. Ostatecznie ekipie Massimiliano Allegriego udało się jednak wygrać 1:0.
Mecz lepiej rozpoczęli goście z Udine. W 18. minucie Wallace oddał groźny strzał, po którym skutecznie interweniował Wojciech Szczęsny. W odpowiedzi bramkarz Udinese obronił uderzenie Daniele Ruganiego.
W 27. minucie Angel Di Maria i Moise Kean przeprowadzili dwójkową akcję. Włoch następnie przeniósł piłkę nad poprzeczką, uderzając z dystansu. Pod koniec pierwszej połowy Di Maria posłał kolejne fenomenalne podanie do Keana. Napastnik tym razem przegrał pojedynek z Marco Silvestrim.
W 41. minucie Szczęsny zachował czujność na linii. Bramkarz obronił drugi strzał Wallace'a w tym spotkaniu.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W 54. minucie Silvestri zanotował bardzo dobrą interwencję, zatrzymując Filipa Kosticia. Następnie Adrien Rabiot wpadł w pole karne, oddał strzał, po którym piłka minęła słupek bramki Udinese.
Po godzinie gry Massimiliano Allegri zaczął reagować na niezbyt dobrą grę swoich podopiecznych. Na murawie pojawili się Leandro Paredes i Federico Chiesa. Chwilę po wejściu Paredes padł w polu karnym, domagając się odgwizdania jedenastki. Sędzia uznał jednak, że mistrz świata nie był faulowany.
W 66. minucie na boisku zameldował się Arkadiusz Milik. Na kwadrans przed końcem spotkania Kostić posłał piłkę w kierunku dobrze ustawionego Polaka. Napastnik został jednak uprzedzony przez Rodrigo Becao.
W 85. minucie podopieczni Massimiliano Allegriego wyprowadzili znakomicie zapowiadającą się kontrę. Juventus miał przewagę liczebną, ale akcja spaliła na panewce przez niecelne podanie Adriena Rabiota.
W 87. minucie "Stara Dama" w końcu wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił Danilo, wykorzystując asystę Chiesy.
Mecz zakończył się zwycięstwem Juventusu, który zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującego Napoli. Udinese jest ósme.
Adam Kłos07 Jan 2023 · 19:57