Wzruszające pożegnanie Łukasza Piszczka z reprezentacją Polski. Szpaler i owacja na stojąco [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Łukasz Piszczek oficjalnie pożegnał się z reprezentacją Polski.
19 listopada 2019 roku Łukasz Piszczek po raz ostatni wystąpił w reprezentacji Polski. Defensor znalazł się w pierwszym składzie na mecz ze Słowenią w el. ME. 34-latek - zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami - miał opuścić boisko w 30. minucie. Kontuzji doznał jednak Kamil Glik i pożegnanie Piszczka nastąpiło w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.
Kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym owacją na stojąco nagrodzili obrońcę za lata gry w biało-czerwonych barwach, a piłkarze obu drużyn utworzyli szpaler. - Dziękujemy, dziękujemy - niosło się po trybunach.
Przed pierwszym gwizdkiem Zbigniew Boniek wręczył piłkarzowi pamiątkową koszulkę i paterę.
Łukasz Piszczek zadebiutował w kadrze 3 lutego 2007 roku w wygranym 4:0 meczu z Estonią. Razem z kadrą wziął udział w mistrzostwach Europy 2008, 2012 i 2016 oraz w mistrzostwach świata 2018. W drużynie narodowej wystąpił łącznie 66 razy - strzelił w nich trzy gole i zanotował 9 asyst.
Daniel Makarewicz19 Nov 2019 · 21:34
Źródło: Twitter/własne