Xavi ostatecznie skreślił sześciu piłkarzy FC Barcelony. Nie chce ich widzieć nawet na treningach

Xavi ostatecznie skreślił sześciu piłkarzy FC Barcelony. Nie chce ich widzieć nawet na treningach
Meng Dingbo/Xinhua/PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 03 Lip 2022 | 16:27
FC Barcelona tego lata znów ma przejść spore zmiany. Jak donosi "AS", Xavi zdecydował się na skreślenie sześciu piłkarzy. Żaden z nich w poniedziałek nie rozpocznie treningów z pierwszą drużyną.
"Blaugrana" ma spore plany na letnie okienko. Chce sprowadzić między innymi Roberta Lewandowskiego, Julesa Kounde oraz Raphinhę. Pomóc mają w tym dźwignie finansowe - przede wszystkim sprzedaż praw telewizyjnych.
Dalsza część tekstu pod wideo
"Barca" chce się jednak pozbyć także niepotrzebnych piłkarzy. Jak informuje Javier Miguel z dziennika "AS", Xavi uznał, że sześciu zawodników dostanie więcej czasu na szukanie nowego klubu.
4 lipca większość piłkarzy FC Barcelony rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Wśród nich nie znajdą się gracze, którzy zostali już definitywnie skreśleni przez szkoleniowca.
To Clement Lenglet, Samuel Umtiti, Riqui Puig, Oscar Mingueza, Moussa Wague i Neto. Cała szóstka dostała zgodę na opuszczenie zespołu i szukanie nowego pracodawcy.
Nowością jest sytuacja Wague, który stracił blisko półtora roku ze względu na poważną kontuzję. Jeśli nie znajdzie się chętny na jego usługi, możliwe jest nawet rozwiązanie kontraktu z piłkarzem.
Według medialnych doniesień bliscy opuszczenia klubu są natomiast Lenglet oraz Umtiti. Ten pierwszy ma zasilić szeregi Tottenhamu, drugim poważnie interesuje się Rennes.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: AS

Dyskusja 45