Xavi z ultimatum od FC Barcelony! Może stracić pracę jeszcze w tym miesiącu, wybrano tymczasowego następcę

Xavi z ultimatum od FC Barcelony! Może stracić pracę jeszcze w tym miesiącu, wybrano tymczasowego następcę
Bagu Blanco / pressfocus
Wyniki FC Barcelony w ostatnim czasie są mocno rozczarowujące. Jak donosi AS, wszystko może poskutkować rychłym zwolnieniem Xaviego. Szkoleniowiec po spotkaniu z Granadą miał usłyszeć ultimatum.
"Blaugrana" w niedzielę znów rozczarowała w La Liga, tylko remisując na własnym boisku z drużyną, która walczy o utrzymanie w elicie. Obecnie mistrzowie Hiszpanii tracą już dziesięć punktów do liderującego Realu Madryt.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dwa tygodnie temu, po porażce 3:5 z Villarrealem, rezygnację ze stanowiska zapowiedział Xavi. Szkoleniowiec uznał, że jego misja powinna dobiec końca po finiszu aktualnych rozgrywek.
Jak się okazuje, ten scenariusz wcale nie musi się spełnić. Zarząd "Barcy" stracił bowiem cierpliwość do trenera po kolejnym nieudanym spotkaniu i remisie z Granadą.
Xavi
Mateusz Porzucek/Pressfocus
Jak informuje AS, szkoleniowiec miał usłyszeć ultimatum. Jego los zależał będzie od pierwszego meczu z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Jeżeli "Barca" przegra z mistrzami Włoch, Xavi prawdopodobnie natychmiast pożegna się z posadą. Jego tymczasowym następcą zostanie Rafael Marquez.
Meksykanin obecnie odpowiada za wyniki rezerw "Blaugrany". Nie jest brany pod uwagę jako trener na przyszły sezon, ale na kilka miesięcy może zastąpić Xaviego, pod wodzą którego FC Barcelona spisuje się coraz słabiej.
Rafael Marquez
screen
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik12 Feb · 14:32
Źródło: AS

Przeczytaj również