Z czwartego poziomu rozgrywkowego w Polsce do klubu Serie A. Błyskawiczny awans utalentowanego 18-latka

Z czwartego poziomu rozgrywkowego w Polsce do klubu Serie A. Błyskawiczny awans utalentowanego 18-latka
Łukasz Sobala / Press Focus
Autor: Hubert Kowalczyk 01 Lip 2022 | 20:39
Wiktor Matyjewicz został bohaterem niespodziewanego transferu. 18-letni zawodnik, który ostatni sezon spędził w III lidze, został właśnie wypożyczony do klubu Serie A.
W minionych rozgrywkach Wiktor Matyjewicz przebojem wdarł się do wyjściowego składu Unii Tarnów. Utalentowany defensor szybko stał się pierwszoplanową postacią swojego zespołu i zrobił duże wrażenie na obserwatorach.
Dalsza część tekstu pod wideo
Młodego zawodnika wzięły pod lupę przede wszystkim kluby z Ekstraklasy. Na mecze trzecioligowego klubu przyjeżdżali coraz liczniejsi skauci z kraju. Ostatecznie jednak Matyjewicz nie będzie w najbliższej przyszłości kontynuował swojej kariery w Polsce.
Po 18-latka sięgnął bowiem Hellas Verona. Włoski klub zdecydował się na wypożyczenie piłkarza. W mowie między stronami zawarto opcję wykupienia zawodnika, jeśli spełni on pokładane w nim oczekiwania.
O możliwych przenosinach nastolatka na Półwysep Apeniński mówiło się jeszcze w czerwcu. Mimo tego ostateczna finalizacja transferu odbierana jest jako duża niespodzianka.
- Czułem, że idzie mi dobrze w lidze, czułem też, że dobrze się prezentuje w kadrze i miałem tego potwierdzenie od trenerów oraz ze strony statystyk. Dlatego rozpoczęcie przygotowań z Koroną Kielce, a teraz oferta z Serie A, na pewno bardzo mocno podnoszą moje morale - stwierdził Matyjewicz w rozmowie z klubowymi mediami.
W barwach Hellasu, który poprzedni sezon zakończył na dziewiątym miejscu, młody Polak będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony swoich rodaków. Włoski klub reprezentują między innymi Paweł Dawidowicz oraz Mateusz Praszelik.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: 90min

Dyskusja 11