"Z Rosjanami negocjować nie będziemy". Włoski klub chce sprzedać piłkarza, ale ma granice przyzwoitości

"Z Rosjanami negocjować nie będziemy". Włoski klub chce sprzedać piłkarza, ale ma granice przyzwoitości
Shutterstock.com
Włoskie kluby nadal nie mogą swobodnie czerpać z innych rynków transferowych. Na drodze przeprowadzki jednego z piłkarzy stanął ostatnio klub z Serie A.
Wojna na Ukrainie spowodowała wycofanie się wielu piłkarzy oraz agentów z Rosji. Liczne kluby nie chcą nawet słyszeć o jakichkolwiek negocjacjach.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatnio przekonał się o tym Spartak Moskwa. Kwestię transferu swojego piłkarza do rzeczonego zespołu storpedowało Sassuolo.
CEO ekipy z Serie A, Giovanni Carnevali, poinformował o wpłynięciu konkretnej oferty za Rogerio. Nie ma jednak szans na to, aby Brazylijczyk przeniósł się do stolicy Rosji.
- Otrzymaliśmy propozycję rzędu ośmiu milionów euro, ale podjęliśmy decyzję, że z Rosjanami negocjować nie będziemy - przekazał.
- Rogerio jest na sprzedaż, bo w 2024 roku moglibyśmy stracić go za darmo, ale nie chcemy dogadywać się z rosyjskimi klubami - dodał dla "La Gazzetta dello Sport".
Rogerio trafił do Sassuolo w 2019 roku za niespełna siedem milionów euro z Juventusu. 25-letni lewy obrońca w poprzednim sezonie zaliczył 36 meczów i zanotował trzy asysty.
Spartak Moskwa to trzecia drużyna ligi rosyjskiej rozgrywek 2022/23. W zespole ze stolicy występuje ośmiu obcokrajowców.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk24 Jul 2023 · 08:58
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Przeczytaj również