Zabójcza końcówka Arsenalu, "Kanonierzy" wygrali derby Londynu

arsenal.com
Arsenal FC wygrał na własnym stadionie z West Ham United 4:1 (0:0) w niedzielnym hicie 35. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Pierwsza bramka w derbach Londynu padła dopiero w drugiej połowie. W 51. minucie Nacho Monreal wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z pierwszej piłki dał gospodarzom prowadzenie. Po 13 minutach West Ham wyrównał za sprawą Marko Arnautovicia. Austriak pokonał Petra Cecha uderzeniem w długi róg.
Podopieczni Arsena Wengera losy spotkania rozstrzygnęli w ostatnich dziesięciu minutach, strzelając trzy gole. Najpierw nikt nie przeciął dośrodkowania Aarona Ramsey'a i Arsenal objął prowadzenie. W końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Alexandre Lacazette. Jego pierwsze trafienie to strzał z boku pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od rywala i zaskoczyła Joe Harta. W 89. minucie Francuz pokonał golkipera Młotów strzałem z pięciu metrów.
W tabeli Premier League Arsenal zajmuje szóste miejsce, a West Ham jest na piętnastej pozycji.