Zagłębie Lubin na podium tabeli Ekstraklasy. "Miedziowi" lepsi od Warty Poznań [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Wartę Poznań 2:0 w drugim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Dla podopiecznych Dariusza Żurawia było to trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.
Zagłębie mogło przegrywać w Grodzisku Wielkopolskim, kiedy pod koniec pierwszej połowy spotkania sędzia zawodów podyktował rzut karny za faul Tomasa Zajica na Jaysonie Papeau.
Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki rywala podszedł Mateusz Kupczak. Jego strzał obronił jednak golkiper lubinian, Dominik Hładun.
Jeszcze przed przerwą rezultat meczu zdążyli następnie otworzyć goście. Na listę strzelców wpisał się Zajić. Dla Czecha oznaczało to już trzecie trafienie - w lidze i Pucharze Polski - w odstępie zaledwie ośmiu dni.
W drugiej połowie kolejną świetną paradą popisał się Hładun, broniąc uderzenie z najbliższej odległości Adam Zrelaka. Niedługo później wygraną Zagłębia przypieczętował z kolei Patryk Szysz, który wykorzystał podanie Filipa Starzyńskiego i przepięknym strzałem dał lubinianom komplet punktów.
Dzięki kolejnym w tym miesiącu trzem oczkom Zagłębie Lubin przynajmniej tymczasowo awansowało na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Warta, po szóstym z rzędu meczu bez zwycięstwa, pozostaje w strefie spadkowej.
Wojciech_Falenta 25 Sep 2021 · 19:32