Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław w derbach! Udany debiut Waldemara Fornalika [WIDEO]

Zagłębie pokonało Śląsk w derbach! Udany debiut Waldemara Fornalika [WIDEO]
Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Zagłębie Lubin odniosło zwycięstwo w pierwszym ligowym meczu pod wodzą Waldemara Fornalika. "Miedziowi" wygrali 3:0 ze Śląskiem Wrocław.
Derby mogły rozpocząć się od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie Damjan Bohar oddał potężny strzał, z którym jednak poradził sobie Rafał Leszczyński. W 13. minucie golkiper Śląska znów popisał się skuteczną interwencją. Tym razem zatrzymał piłkę po uderzeniu Aleksa Ławniczaka.
W końcu Śląsk spróbował odpowiedzieć na ataki rywali. W 23. minucie Dennis Jastrzembski został uprzedzony w polu karnym Zagłębia przez Jasmina Buricia. Później Mateusz Bartolewski zablokował Johna Yeboaha.
W 33. minucie Zagłębie wyszło na prowadzenie. Do siatki trafił Kacper Chodyna, kończąc szybki kontratak przyjezdnych z Lubina.
Na początku drugiej połowy wydawało się, że Śląsk doprowadzi do remisu, gdy do siatki trafił Caye Quintana. Gol Hiszpana nie został jednak uznany z powodu spalonego.
W 67. minucie Zagłębie zadało drugi cios. Gola strzelił Sasa Zivec, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.
W końcówce spotkania z boiska wyleciał Mateusz Bartolewski. Z kolei Patrick Olsen stanął przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.
W doliczonym czasie gry wynik ustalił Tomasz Pieńko. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 3:0, dzięki czemu zajmują obecnie trzynaste miejsce w tabeli. Śląsk jest jedenasty.
Adam Kłos28 Jan 2023 · 21:58