Zagłębie Lubin rozbiło Pogoń Szczecin! Gol i asysta 18-letniego napastnika [WIDEO]

Dziurek / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 29 maj 2020 | 22:23
Zagłębie Lubin z przytupem wróciło do gry w Ekstraklasie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Drużyna Martina Seveli rozbiła na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:0.
Zagłębie objęło prowadzenie już w 7. minucie. Goście poprowadzili akcję od autu bramkowego - bardzo szybko przenieśli piłkę na połowę Pogoni, Białek podał ją do Drażicia, a ten po wymanewrowaniu Stipicy trafił do bramki.
Gospodarze usiłowali odpowiedzieć, ale długo nie potrafili wypracować sobie dogodnej okazji do strzelenia gola. Najbliżej wyrównania byli w 24. minucie, gdy Adam Frączczak trafił piłką w słupek. Chwilę później kotłowało się pod bramką Pogoni. Goście wykorzystali trzecią ze stworzonych w krótkim czasie okazji - Starzyński podał do Bohara, a ten przytomnym uderzeniem nie dał szans Stipicy.
Pogoń była blisko strzelenia kontaktowego gola w 41. minucie, gdy piłka po strzale Dąbrowskiego zatrzymała się na słupku. Odpowiedź gości była piorunująca. Fatalnie zachował się Zech, który właściwie wystawił piłkę Białkowi. Młody napastnik strzelił szóstego gola w tym sezonie Ekstraklasy.
Pogoń w drugiej połowie nie zdołała postraszyć Zagłębia. W 74. minucie niezłą okazję zmarnował Turski, który z ostrego kąta wpakował piłkę w Hładuna. Trzy minuty później młody napastnik miał jeszcze jedną szansę, ale główkował obok bramki.
Pogoń w dziewięciu ostatnich kolejkach zdobyła tylko sześć punktów. Zagłębie dzięki zwycięstwu przedłużyło swoje szanse na awans do grupy mistrzowskiej - po piątkowych meczach 27. kolejki traci do niej tylko jeden punkt.
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka