Zagramy ze Szwecją w finale baraży! "Trzy Korony" pokonały Czechy

SOPA Images/Pressfocus
Wiemy już, z kim reprezentacja Polski powalczy o awans na mistrzostwa świata. W półfinale baraży Szwecja po dogrywce wygrała 1:0 z Czechami.
Początek meczu należał do ekipy "Trzech Koron". W 9. minucie do piłki w polu karnym doszedł Alexander Isak, ale jego uderzenie nie leciało w światło bramki. Chwilę później Jan Kuchta trafił do siatki, ale jego gol nie został uznany.
Po dwóch kwadransach blisko zdobycia bramki byli Szwedzi. Dejan Kulusevski znalazł miejsce do oddania strzału, jednak chybił. Niedługo potem nastąpiła odpowiedź Czechów. Obrońcy ze Skandynawii z trudem powstrzymali Adama Hlozka. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W 55. minucie Emil Forsberg zdecydował się na uderzenie. Ofensywny pomocnik jednak kompletnie przestrzelił. Później niecelny strzał oddał Tomas Soucek. Po 90 minutach nadal było 0:0.
W dogrywce wynik meczu wreszcie otworzył Robin Quaison. Ten gol zapewnił Szwecji awans do kolejnej fazy eliminacji.
Finał baraży odbędzie się w najbliższy wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Ostatni mecz ze Szwecją zakończył się porażką Polski 2:3. Wówczas podopieczni Paulo Sousy odpadli z mistrzostw Europy 2020.
Adam Kłos24 Mar 2022 · 23:17