ZAKSA bezwzględna dla rywala. Zdecydowany krok w stronę mistrzostwa Polski

Łukasz Sobala/Pressfocus
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bliżej mistrzostwa Polski! Ekipa gospodarzy rozbiła Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 27:25, 25:23) w pierwszym meczu finałowym PlusLigi.
ZAKSA była zdecydowanym faworytem środowego starcia. W trakcie sezonu zasadniczego zespół z Kędzierzyna-Koźla regularnie pokonywał Jastrzębski Węgiel, który stanowił dlań przeciwwagę w finale tegorocznej PlusLigi.
Jednak spotkanie nie od samego początku toczyło się po myśli gospodarzy. Byliśmy świadkami dość wyrównanego meczu, przynajmniej do stanu 12:12. Później ZAKSA nagle rozpoczęła festiwal punktowy i wypracowała przewagę, która pozwoliła jej wygrać 25:21.
W drugim secie obserwowaliśmy najbardziej emocjonujące zmagania. Jastrzębski Węgiel nie dopuszczał i nie pozwalał faworytom na zwiększenie dwupunktowej zaliczki. Za każdym razem potrafił on odpowiedzieć na ataki gospodarzy i niwelować stratę.
Ostatecznie jednak goście musieli uznać wyższość rywala - ZAKSA najpierw obroniła serwis przeciwników, natomiast chwilę później sama była bezbłędna w fazie ofensywy i zgarnęła drugiego seta - 27:25.
Trzecia odsłona okazała się rozstrzygającą. Gospodarze ponownie podpuszczali rywala, pozwalali się gonić, ale jednocześnie pilnowali, aby Jastrzębski nie wyszedł na prowadzenie. Taktyka ta okazała się skuteczna, bowiem ZAKSA znowu wygrała - 25:23 - i w imponującym stylu zamknęła wynik pierwszego meczu finałowego PlusLigi.
Najlepszym zawodnikiem został wybrany Aleksander Śliwka, który zdobył 9 punktów i znakomicie spisywał się w polu serwisowym. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył z kolei Kamil Semeniuk, który punktował 14-krotnie.
Drugie spotkanie serii, która zadecyduje o tegorocznym mistrzostwie Polski, przewidziano na 7 maja. Mecz odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju. Do ostatecznego triumfu zespół potrzebuje trzech wygranych.
Hubert Kowalczyk04 May 2022 · 20:53