ZAKSA zrobiła duży krok do półfinału Ligi Mistrzów! Wielkie emocje w meczu z Trentino [WIDEO]

Marcin Bulanda / press focus
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zrobiła krok w kierunku awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum w pierwszym meczu ćwierćfinałowym wygrali z Trentino Volley 3:2.
Spotkanie od początku było niezwykle zacięte. ZAKSA wygrała pierwszą partię, goście - kolejne dwie.
Niebezpiecznie z punktu widzenia polskiej drużyny zaczęło się w końcówce czwartego seta. Co prawda ZAKSA prowadziła w nim 17:14, ale roztrwoniła tę przewagę. Przy serwisie Michieletto goście doprowadzili do remisu 21:21. Zwycięstwo Kędzierzynianom dał Bartosz Bednorz. Najpierw zapunktował atakiem, a potem posłał dwa asy serwisowe z rzędu. Konieczny był tie-break.
W nim ZAKSA od początku ustawiła grę pod swoje dyktando. Gospodarze prowadzili 5:0 i 8:2. Choć Trentino odbiło nieco strat, to nie było w stanie powalczyć o zwycięstwo w całym meczu. Decydującą partię polska drużyna wygrała 15:10.
Kwestia awansu rozstrzygnie się w następny czwartek we Włoszech. Jeśli Trentino wygra 3:2, konieczny będzie "złoty set".
Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Trentino Volley 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:21, 15:10)
Marcin Karbowski07 Mar 2023 · 23:33
Źródło: przegladsportowy.onet.pl