Zarobki piłkarzy. Ile zarabiają piłkarze? Największe zarobki piłkarzy wśród gwiazd futbolu

Zarobki piłkarzy. Ile zarabiają piłkarze? Największe zarobki piłkarzy wśród gwiazd futbolu
Zarobki piłkarzy
Wśród szerokiej gamy dyscyplin sportowych, to piłka nożna znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych sportów. Wraz z zainteresowaniem setek milionów ludzi przychodzą również reklamodawcy i sponsorzy, którzy chcą inwestować właśnie w piłkę. To przekłada się oczywiście na zarobki piłkarzy. W poniższym artykule przybliżymy, ile zarabiają piłkarze. Skupimy się przede wszystkim na największych zarobkach piłkarzy z całego świata. Kto znajduje się w tym elitarnym gronie? Zapraszamy do lektury.

Zarobki piłkarzy

Dalsza część tekstu pod wideo
Zacznijmy od tego, że tak naprawdę zarobki piłkarzy to nie tylko miesięczne wynagrodzenie od klubu. W ich skład wchodzą również kontrakty reklamowe oraz pieniądze czy gadżety od sponsorów - zarówno klubowych, jak i prywatnych. Gdy w taki sposób podejdziemy do zestawienia największych zarobków piłkarzy, to kwoty robią się naprawdę kosmiczne.
Największe pieniądze w dzisiejszej piłce są tam, gdzie właścicielami klubów są arabscy szejkowie, którzy dysponują niemal niekończącymi się środkami finansowymi. Ponadto na gigantyczne zarobki piłkarze mogą liczyć chociażby w klubach Azjatyckich. To właśnie te kierunki wybierają sobie zawodnicy zbliżający się do końca kariery. Tamtejsze zespoły, szerzej nieznane przeciętnemu kibicowi z Europy, gwarantują właśnie największe zarobki. Piłkarze, którzy - przykładowo - w Europie zarabiali po 4-5 milionów euro rocznie, we wskazanych powyżej krajach inkasowali lub inkasują nawet 3-4 razy wyższe wynagrodzenia.
Dla porównania, w polskiej Ekstraklasie gwiazdorskie kontrakty sięgają kwot około 1-1.5 miliona złotych rocznie, choć zdarzyły się już wypłaty przekraczające 2 miliony za sezon. W drużynach o najniższych budżetach, zarobki piłkarzy wynoszą miesięcznie około 15-20 tysięcy złotych. To pokazuje przepaść pod względem finansowym pomiędzy naszą rodzimą ligą, a najlepszymi ligami świata. Łatwo więc wyliczyć, że dzienne zarobki najlepszych piłkarzy mogą przekraczać miesięczne czy nawet półroczne gaże zawodników Ekstraklasy.
Spójrzmy więc na zarobki najlepszych piłkarzy. Takich zawodników w Europie nie brakuje. Grają oni w zespołach, które co roku walczą o tytuły na krajowym podwórku, jak i na arenie międzynarodowej. Zawodnicy PSG, Manchesteru City, Realu Madryt czy Barcelony otrzymują ogromne sumy. Przyjrzyjmy się zatem temu, ile zarabiają piłkarze, którzy znajdują się w czołówce pod względem wynagrodzenia.
Zobacz również:

Największe zarobki piłkarzy

Jeśli chodzi o największe zarobki piłkarzy, to tutaj chyba każdy bez zastanowienia wskaże Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. W końcu mowa o dwóch nadal najpopularniejszych piłkarzach, którzy rywalizują ze sobą od ponad dekady. Zarówno jeden, jak i drugi może liczyć na niewyobrażalne gaże - nie tylko te związane z ich grą, ale również z działaniami reklamowymi. To właśnie dzięki wszelkiego rodzaju akcjom marketingowym zarobki najlepszych piłkarzy są aż tak wysokie.
Jakiś czas temu do sieci trafiły informacje, że Cristiano Ronaldo za jeden post reklamowy na Instagramie otrzymuje blisko 900 000 euro. To pokazuje, że piłka nożna stała się dochodowym biznesem nie tylko dla piłkarzy, ale i firm, które uczestniczą w tej dyscyplinie chociażby poprzez sponsoring.
Jeśli chodzi o zarobki piłkarzy z najlepszych lig europejskich, to ich wynagrodzenie waha się od 2 milionów euro do ponad 20 za sezon gry. Wszystko zależy od tego, jak bogaty jest klub czy liga, a także od statusu danego zawodnika. Gwiazdy otrzymują kwoty blisko górnej granicy, czyli ponad 20 milionów. Jeśli chodzi o średniaków lig, to tutaj są to kwoty bliżej 2-3 milionów za sezon. Zestawiając sobie drużyny z włoskiej Serie A, w której średnie zarobki wynoszą około 2 miliony rocznie, z angielską Premier League, gdzie zarobki piłkarzy to mniej więcej 4-5 milionów w przeciętnych zespołach, to różnica jest znacząca. Niemniej przy największych zarobkach piłkarzy to i 10 milionów euro jest niską gażą, co brzmi wręcz niemożliwie dla przeciętnego człowieka. Zatem jak wyglądają zarobki najlepszych piłkarzy? Komu na konto wpływają najwyższe sumy? Czas na konkretne nazwiska kilku największych gwiazd światowego futbolu.

Sprawdź zarobki piłkarzy:

Zarobki najlepszych piłkarzy

A zatem, ile zarabiają piłkarze, którzy co roku walczą o najwyższe cele, zarówno drużynowe, jak i indywidualne? Kwoty te idą w dziesiątki milionów euro. Poniżej wskażemy zarobki najlepszych piłkarzy świata.
Na szczycie listy najlepiej zarabiających piłkarzy znajduje się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk inkasuje ponad 125 milionów dolarów za sezon, w tym 70 milionów z racji umowy z Manchesterem United. Nieco wyższy kontrakt z PSG ma Lionel Messi, który otrzymuje wypłatę rzędu 75 milionów dolarów za sezon gry. Ma jednak mniejsze wpływy z kontraktów reklamowych, co łącznie przekłada się na roczne zarobki rzędu 110 milionów.
Top 3 największych zarobków piłkarzy zamyka Neymar, który może liczyć na 75 milionów dolarów za sezon w PSG, a także około 20 milionów wpływu z kontraktów reklamowych. Kolejny na liście znajduje się Kylian Mbappe, mający jednak o połowę mniejszą pensję niż jego klubowy kolega. Kolejny na liście jest Mohamed Salah, którego zarobki to około 41 milionów dolarów rocznie.
Zobacz również:

Zarobki piłkarzy - jak wypadają Polacy?

Na największe zarobki piłkarzy w naszym kraju może liczyć oczywiście Robert Lewandowski. Polski snajper w Bayernie otrzymuje nieco około 24 milionów euro za sezon, co plasuje go na szczycie listy, jeśli chodzi o zarobki piłkarzy w ogóle w Bundeslidze. Ponadto Roberta Lewandowskiego możemy znaleźć na 6 pozycji wśród najbogatszych piłkarzy na świecie. Szacuje się, że jego zarobki to około 35 milionów dolarów za rok.
W przypadku polskich zawodników, do zestawienia z największymi zarobkami piłkarzy zaliczymy również Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu inkasuje rocznie około 7 milionów euro. Dzięki temu jest on jednym z lepiej zarabiających graczy w zespole “Starej Damy”. Zaś trzecim Polakiem z najwyższymi zarobkami jest Piotr Zieliński. Czołowy piłkarz włoskiego Napoli może liczyć na roczny dochód na poziomie 5.5 miliona euro. Nieco mniej, bo 5 milionów euro za rok, może zarobić były klubowy kolega Zielińskiego, czyli Arkadiusz Milik.
Redakcja meczyki.pl
Tomasz Bratkowski27 Apr 2021 · 20:20
Źródło: własne

Przeczytaj również