Zbigniew Boniek stanął w obronie Roberta Lewandowskiego. Jasne stanowisko odnośnie opaski kapitana

Zbigniew Boniek stanął w obronie Roberta Lewandowskiego. Jasne stanowisko odnośnie opaski kapitana
Press Focus
Autor:Hubert Kowalczyk27 Wrz 2023 | 13:52
Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie ostatnich komentarzy dotyczących Roberta Lewandowskiego. Były prezes PZPN stanął w obronie doświadczonego napastnika.
Robert Lewandowski nie ma najlepszego czasu w kadrze. Chociaż na ostatnim zgrupowaniu strzelił dwa gole, to nie zebrał wysokich not za swoje występy przeciwko Wyspom Owczym oraz Albanii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tym samym znów pojawiły się głosy, że napastnik FC Barcelony powinien stracić opaskę kapitańską. Do wielkiej zmiany miałoby dojść po dziewięciu latach. W 2014 roku "Lewy" przejął obowiązki po Jakubie Błaszczykowskim.
Z takim podejściem do sprawy nie zgadza się jednak Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN spekulacje o zdegradowaniu Lewandowskiego określił mianem "obłędu".
- Przez 9 lat nikomu nie przeszkadzała opaska kapitana Roberta. Strzelał bramki, pomógł nam wygrać wiele meczów... Dzisiaj jakiś obłęd - oddaj opaskę itd... Co za ludzie - napisał na Twitterze.
W XXI wieku żaden reprezentant Polski nie pełnił obowiązków kapitana dłużej niż napastnik FC Barcelony. Drudzy w hierarchii są Błaszczykowski (2011-14) oraz Tomasz Hajto (2002-05).
Źródło: Twitter

Dyskusja 0