Zespół Marcina Bułki poległ w finale Pucharu Francji! Wielki sukces Nantes

J.E.E./Pressfocus
Nicea z Marcinem Bułką w składzie poniosła porażkę w finale Pucharu Francji. W decydującym meczu Nantes wygrało 1:0.
Nicea awansowała do finału, pokonując po drodze uznane firmy. W 1/8 finału Marcin Bułka zatrzymał PSG, broniąc dwie jedenastki w serii rzutów karnych. Później drużynie z Lazurowego Wybrzeża udało się choćby wygrać 4:1 z Marsylią.
Dziś swoją szansę między słupkami znów dostał Bułka. Według francuskich mediów Nicea zamierza wykupić zawodnika wypożyczonego z PSG.
Polak od pierwszego gwizdka finałowego starcia miał sporo do pracy. W 14. minucie dobrze obronił on strzał Ludovica Blasa. Później przewidział intencje Marcusa Coco i zgarnął piłkę po zagraniu rywala.
Po przerwie Bułka musiał skapitulować. W 47. minucie rzut karny na bramkę zamienił Ludovic Blas.
Nantes chciało pójść za ciosem. Chwilę później Kolo Mouani mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
Nicea miała wyższe posiadanie piłki, jednak nie przełożyło się to na dużą liczbę dobrych okazji na zdobycie bramki. Ostatecznie to Nantes wygrało 1:0 i zgarnęło pierwszy Puchar Francji od 2000 roku.
Adam Kłos07 May 2022 · 23:00