Zespół Patryka Małeckiego zdobył Puchar Słowacji

Piotr Drabik, wikicommons
Spartak Trnava wygrał z MSK Żilina 4:1 w rzutach karnych w finale Pucharu Słowacji. W spotkaniu rozegranym w Nitrze po dogrywce był remis 3:3.
Spotkanie długo układało się po myśli Spartaka Trnava. Do przerwy zespół "Białych Aniołów" prowadził 2:0 po golach Fabiana Miesenbocka oraz Kire Markoskiego, który na początku drugiej połowy strzelił również trzeciego gola dla Spartaka.
Wówczas wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte, ale gracze z Żiliny potrafili odwrócić sytuację. W 50. minucie bramkę zdobył Filip Balaj, a w 69. minucie trafił Robert Bozenik. Po 120 sekundach gola na 3:3 strzelił Balaj.
Do końca meczu żadna z drużyn nie zdobyła już bramki, więc potrzebna była dogrywka.
Dodatkowe 30 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła triumfatora, którym zostali piłkarze Spartaka Trnava, którzy w konkursie jedenastek wygrali 4:1.