Paweł Dawidowicz poznał diagnozę. Wiemy, ile ma pauzować z powodu kontuzji [NASZ NEWS]

Paweł Dawidowicz poznał diagnozę. Wiemy, ile ma pauzować z powodu kontuzji [NASZ NEWS]
Paola Garbuio/ LaPresse / Press Focus
Paweł Dawidowicz znów będzie musiał pauzować z powodu kontuzji. Reprezentant Polski wie już, jakiego urazu doznał w ostatnim meczu Hellasu Werona.
Dawidowicz znajduje się w kręgu zainteresowań Michała Probierza. Selekcjoner chciał powołać piłkarza Hellasu już na październikowe zgrupowanie kadry. Stoper doznał jednak kontuzji, która uniemożliwiła mu wówczas występ w reprezentacji.
Dalsza część tekstu pod wideo
W ostatnich tygodniach 27-latek był intensywnie obserwowany, ale wiadomo już, że w listopadzie też nie zagra w kadrze. Wszystko przez uraz, którego doznał w niedzielnym meczu Hellasu z Monzą.
Polski stoper musiał opuścić boisko już w pierwszej połowie. Urazu doznał bez kontaktu z przeciwnikiem - złapał się za udo po jednym ze sprintów.
Według naszych informacji Dawidowicz przeszedł już badania. Wykazały naderwanie mięśnia czworogłowego. Ma pauzować przez cztery tygodnie.
Dawidowicz w obecnym sezonie rozegrał 11 meczów w barwach Hellasu. W niektórych z nich był nawet kapitanem drużyny.
Probierz ma ogłosić powołania na najbliższe zgrupowanie kadry po czwartkowych meczach Ligi Europy i Ligi Konferencji. Reprezentacja Polski 17 listopada zagra z Czechami, a cztery dni później z Łotwą.

Przeczytaj również