Zmienne popołudnie zwycięskiego Przemysława Płachety. Kontuzja Kamila Jóźwiaka

Paul Chesterton/Focus Images/MB Media/PressFocus
Norwich City awansowało na drugie miejsce w tabeli Championship po skromnym, wyjazdowym zwycięstwie nad Middlesbrough. Niemal całe spotkanie w zespole “Kanarków” rozegrał Przemysław Płacheta.
Reprezentant Polski ma za sobą popołudnie pełne zmiennych emocji na stadionie Riverside.
Na początku drugiej połowy meczu to po jego stracie piłki rywale wywalczyli rzut karny, którego na szczęście dla Płachety nie wykorzystał Marcus Tavernier.
Skrzydłowy Norwich wziął jednak następnie udział w decydującej akcji spotkania, kiedy po jego zagraniu piłki z klepki do Maxa Aaronsa ten ostatni został sfaulowany w polu karnym Middlesbrough.
Jedenastkę na zwycięskiego gola dla podopiecznych Daniela Farke zamienił Fin Teemu Pukki.
Inny polski skrzydłowy występujący na poziomie Championship, Kamil Jóźwiak, nie zagrał tymczasem z powodu urazu w przegranym przez Derby County wyjazdowym meczu przeciwko Bristol City.
W pierwszym spotkaniu “Baranów” pod wodzą tymczasowego (przynajmniej na razie) menedżera, Wayne’a Rooneya, nie wystąpił również Krystian Bielik. Nasz rodak, który wraca do pełni zdrowia po poważnej kontuzji, zagrał wczoraj w zespole do lat 23.
Derby pozostaje na ostatniej lokacie w ligowej klasyfikacji.
W innych sobotnich meczach Championship z udziałem Polaków Millwall Bartosza Białkowskiego zremisowało u siebie 1:1 z Cardiff City, a nasz bramkarz uratował w końcówce remis dla swojego zespołu.
Barnsley Michała Helika pokonało tymczasem 2:0 Nottingham Forest. Środkowy obrońca rozegrał 90 minut i miał sporo szczęścia, że jego indywidualny błąd w pierwszej połowie spotkania nie zakończył się utratą bramki.
Kolejna seria gier na zapleczu Premier League zostanie rozegrana już w najbliższy wtorek i środę.