Znakomity bieg polskiej sztafety w Tokio! Pewna wygrana w eliminacjach rozbudziła medalowe nadzieje [WIDEO]

Screen z TV
Polska sztafeta kobieca 4x400 metrów zajęła pierwsze miejsce w biegu eliminacyjnym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Tym samym "Biało-Czerwone" spokojnie zapewniły sobie miejsce w sobotnim finale.
Polskie biegaczki na 400 metrów w Tokio odniosły już jeden ogromny sukces. Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic oraz Natalia Kaczmarek znacznie przyczyniły się do zdobycia złota w sztafecie mieszanej.
Trzy ostatnie spośród wymienionych biegaczek miały też prawo startu indywidualnego. Ostatecznie zdecydowała się na to jedynie Kaczmarek, której dziś zabrakło w eliminacjach w kobiecej sztafecie.
Zastąpiła ją Anna Kiełbasińska, która bardzo dobrze spisała się na pierwszej zmianie. To właśnie ona jako pierwsza przekazała pałeczkę koleżance, wyprzedzając Niemkę.
Baumgart-Witan na moment spadła na drugą lokatę, ale taki stan rzeczy nie trwał długo. Po dwóch zmianach nadal to "Biało-Czerwone" były na prowadzeniu. Kolejne miejsca zajmowały Niemki oraz Francuzki.
Hołub-Kowalik jeszcze powiększyła przewagę nad resztą stawki - przy zmianie wynosiła ona niespełna 1,5 sekundy. Święty-Ersetic na ostatniej zmianie dopełniła formalności.
W samej końcówce Polka wyraźnie już zwolniła, mając bardzo dużą przewagę nad resztą stawki i pewne pierwsze miejsce. Ostatecznie "Biało-Czerwone" miały czas 3:23,10 i wywalczyły awans do finału. Kolejne miejsca zajęły Kubanki oraz Belgijki.
Walka o medale została zaplanowana na sobotę. Bieg sztafetowy kobiet rozpocznie się o godzinie 14:30 czasu polskiego.