Znakomity mecz Mateusza Musiałowskiego w rezerwach Liverpoolu. Dwa gole 17-latka przeciwko Chelsea [WIDEO]

Mateusz Musiałowski uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy. Nastolatek miał już szansę trenować z pierwszą drużyną Liverpoolu. W piątek wystąpił w rezerwach "The Reds" i popisał się dwoma golami w rywalizacji z Chelsea.
W lipcu tego roku Mateusz Musiałowski podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Liverpoolem. Do juniorskiego zespołu "The Reds" trafił latem 2020 roku.
W nowym otoczeniu szybko zaczął pokazywać nieprzeciętne umiejętności. Zdobył kilka pięknych bramek, a podczas przerwy na wiosenne spotkania reprezentacji trenował z pierwszą drużyną pod okiem Juergena Kloppa.
Niemiec był pod sporym wrażeniem Musiałowskiego, który bez kompleksów grał przeciwko gwiazdom. W tym sezonie Polak ma ogrywać się w rezerwach, w których rywalizują przede wszystkim zawodnicy U-23.
W piątek Liverpool mierzył się na wyjeździe z londyńską Chelsea. 17-latek znalazł się w wyjściowej jedenastce i w drugiej połowie pokazał się ze znakomitej strony.
W 52. minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie 2:1. Musiałowski otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska i oddał strzał z dystansu, nie dając szans bramkarzowi rywali.
Niespełna trzy minuty później Polak skompletował dublet. Tym razem dostał prostopadłe podanie, będąc na skraju pola karnego i bez problemu wykorzystał tę sytuację.
Mimo prowadzenia 3:1 Liverpool nie zdołał zdobyć w Londynie ani jednego punktu. Końcówka spotkania należała do Chelsea, która wygrała ostatecznie 4:3.
Maciej Pietrasik24 Sep 2021 · 21:28